Večer branja

V četrtek 30. 5. 2024 ja na naši podružnici potekal večer branja. V šoli smo se zbrali ob 18. uri. Obiskala nas je pisateljica Katja Herga, ki nam je predstavila svoja knjižna dela. Učenci so z navdušenjem prisluhnili zgodbi in v njej sodelovali. Sledile so ustvarjalne delavnice, kjer so si učenci skupaj s pisateljico izdelali ušesa miške Mile, ki je glavna junakinja zgodbe. Za tem smo se vsi skupaj spremenili v miške ter se odpravili na lov skritih delov besedila knjige, ki nam jih je po prostorih šole skrila miška Mila. Učenci so med iskanjem izjemno uživali in bili vztrajni ter poiskali res vse skrite dele. Sledilo je delo po skupinah, kjer so se učenci ukvarjali s sestavljanjem najdenih delov v celoto in ilustracijo le teh. Skupine so nato o prebranem še poročale in pokazale nastalo ilustracijo. Za konec smo se okrepčali še s picami in posladkali s sladoledom. Ob 21. uri smo nato vsi polni vtisov dogodivščine odšli domov. Učenci so v večeru zagotovo ustvarili veliko nepozabnih spominov.

Zapisala: Martina Rožman

Ta vnos je bil objavljen v Dogodki. Zaznamek za trajno povezavo.